İade ve İptal Şartları

1.Kullanmakta oldugunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda siparis verdiginiz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satis sözlesmesini kabul etmis sayilirsiniz.
2.Alicilar, satin aldiklari ürünün satis ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayili Tüketicinin Korunmasi Hakkinda Kanun ve Mesafeli Sözlesmeler Yönetmeligi (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diger yasalara tabidir. 
3.Ürün sevkiyat masrafi olan kargo ücretleri alicilar tarafindan ödenecektir.
4.Satin alinan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi asmamak kaydi ile alicinin gösterdigi adresteki kisi ve/veya kurulusa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise,  Alicilar sözlesmeyi sona erdirebilir. 
5.Satin alinan ürün, eksiksiz ve sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanim klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadir. 
6.Satin alinan ürünün satilmasinin imkansizlasmasi durumunda, satici bu durumu ögrendiginden itibaren 3 gün içinde yazili olarak aliciya bu durumu bildirmek zorundadir. 14 gün içinde de toplam bedel Alici’ya iade edilmek zorundadir. 
 
SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELI ÖDENMEZ ISE: 
7.Alici, satin aldigi ürün bedelini ödemez veya banka kayitlarinda iptal ederse, Saticinin ürünü teslim yükümlülügü sona erer.
 
KREDI KARTININ YETKISIZ KULLANIMI ILE YAPILAN ALISVERISLER: 
8.Ürün teslim edildikten sonra, alicinin ödeme yaptigi kredi kartinin yetkisiz kisiler tarafindan haksiz olarak kullanildigi tespit edilirse ve satilan ürün bedeli ilgili banka veya finans kurulusu tarafindan Satici'ya ödenmez ise, Alici, sözlesme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak sekilde SATICI’ya iade etmek zorundadir. 
 
ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESINDE TESLIM EDILEMEZ ISE: 
9.Satici’nin öngöremeyecegi mücbir sebepler olusursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alici’ya bildirilir. Alici, siparisin iptalini, ürünün benzeri ile degistirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatin ertelenmesini talep edebilir. Alici siparisi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmis ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. 
 
ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜGÜ: 
10.Alici, sözlesme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kirik, ambalaji yirtilmis vb. hasarli ve ayipli mal/hizmeti kargo sirketinden teslim almayacaktir. Teslim alinan mal/hizmetin hasarsiz ve saglam oldugu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadir. Cayma hakki kullanilacaksa mal/hizmet kullanilmamalidir. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.
 
CAYMA HAKKI:
11.ALICI; satin aldigi ürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa teslim tarihinden itibaren 3 (üç) gün içerisinde, SATICI’ya asagidaki iletisim bilgileri üzerinden bildirmek sartiyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin mali reddederek sözlesmeden cayma hakkini kullanabilir. ALICI; satin aldigi hizmetlerde ise iade yapilmamaktadir. Hizmet tarihinden üç gün önce bildirilmesi sartiyla 1 (bir) defaya mahsus erteleme hakki bulunmaktadir. Veya baska bir kisiye hizmeti devir yapabilme hakkina sahiptir.
 
12.SATICININ CAYMA HAKKI BILDIRIMI YAPILACAK ILETISIM BILGILERI:
SIRKET 
ADI/UNVANI: Atölye Venüs Büsra Uysal
ADRES: Caddebostan Mahallesi Noter Sokak No: 36/2 Kadiköy Istanbul
EPOSTA: atolye.venus@gmail.com
TEL: +90 553 824 73 53
 
CAYMA HAKKININ KULLANIMI: 
13.Iade formu, Iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalaji, varsa standart aksesuarlari ile birlikte eksiksiz ve hasarsiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 
IADE KOSULLARI:
14.SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulasmasindan itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yi borç altina sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde mali iade almakla yükümlüdür.
15.ALICI’ nin kusurundan kaynaklanan bir nedenle malin degerinde bir azalma olursa veya iade imkânsizlasirsa ALICI kusuru oraninda SATICI’ nin zararlarini tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakki süresi içinde malin veya ürünün usulüne uygun kullanilmasi sebebiyle meydana gelen degisiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu degildir. 
16.Cayma hakkinin kullanilmasi nedeniyle SATICI tarafindan düzenlenen kampanya limit tutarinin altina düsülmesi halinde kampanya kapsaminda faydalanilan indirim miktari iptal edilir.
 
 
TEMERRÜT HALI VE HUKUKI SONUÇLARI
17.ALICI, ödeme islemlerini  kredi karti ile yaptigi durumda temerrüde düstügü takdirde, kart sahibi banka ile arasindaki kredi karti sözlesmesi çerçevesinde faiz ödeyecegini ve bankaya karsi sorumlu olacagini kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara basvurabilir; dogacak masraflari ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her kosulda ALICI’nin borcundan dolayi temerrüde düsmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasindan dolayi SATICI’nin ugradigi zarar ve ziyanini ödeyecegini kabul eder. 
 
ÖDEME VE TESLIMAT
24.Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, QNB Finansbank bankasi hesaplarimizdan (TL) herhangi birine yapabilirsiniz.
25.Sitemiz üzerinden kredi kartlariniz ile, Her türlü kredi kartiniza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarindan yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparisiniz sonunda kredi kartinizdan tutar çekim islemi gerçeklesecektir.
Bilgilendirme
Sepete Eklendi.Sepete Git