İade ve İptal Şartları

1.Kullanmakta olduğunuz www.atolyevenus.com web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiginiz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.


2.Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.


3.Ürün sevkiyat masrafi olan kargo ücretleri alicilar tarafindan ödenecektir.


4.Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi asmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kisi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alicilar sözlesmeyi sona erdirebilir.


5.Satin alinan ürün, eksiksiz ve sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanim klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadir.


6.Satin alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satici bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.


SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELI ÖDENMEZ ISE:
7.Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim ve/veya hizmet verme yükümlülüğü sona erer.


KREDI KARTININ YETKISIZ KULLANIMI ILE YAPILAN ALISVERISLER:
8.Ürün teslim edildikten veya hizmet satın alındıktan sonra, alicinin ödeme yaptigi kredi kartinin yetkisiz kisiler tarafindan haksiz olarak kullanildigi tespit edilirse ve satilan ürün bedeli ilgili banka veya finans kurulusu tarafindan Satici’ya ödenmez ise, Alici, sözlesme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak sekilde SATICI’ya iade etmek zorundadir.


ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESINDE TESLIM EDILEMEZ ISE:
9.Satici’nin öngöremeyecegi mücbir sebepler olusursa ve ürün süresinde teslim edilemez  veya hizmet verilemezse, durum Alici’ya bildirilir. Alici, siparisin iptalini, ürünün benzeri ile degistirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatin ertelenmesini talep edebilir. Alici siparisi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmis ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alici, ödemeyi kredi karti ile yapmis ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanin alicinin hesabina 2-3 hafta içerisinde aktarmasi olasidir.


ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜGÜ:
10.Alici, sözlesme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kirik, ambalaji yirtilmis vb. hasarli ve ayipli mal/hizmeti kargo sirketinden teslim almayacaktir. Teslim alinan mal/hizmetin hasarsiz ve saglam oldugu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadir. Cayma hakki kullanilacaksa mal/hizmet kullanilmamalidir. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.


CAYMA HAKKI ve SÜRESİ:
11.ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kisi/kuruluşa teslim tarihinden,hizmet sunumuna ve alımına ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin mali reddederek sözleşmeden cayma hakkini kullanabilir.
Cayma hakkı dışında ayrıca hizmetin gerçekleşeceği tarihten 3 gün öncesine kadar kişinin kuruma bildirdiği takdirde hizmetin gerçekleşeceği  tarihten itibaren 1 ay içerisinde kullanacağı şekilde 1 kereye mahsus erteleme hakkı vardır. Kişi hizmeti satın alma işleminde bu hakkı peşinen kabul eder.
12.Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir.
13.Erteleme hakkının  kullanılması için hizmeti Aldığı tarihten 3 gün öncesine kadar olan süre içinde SATICI’ ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.


14.SATICININ CAYMA HAKKI BILDIRIMI YAPILACAK ILETISIM BILGILERI:
SIRKET
ADI/UNVANI: Atölye Venüs Büsra Uysal
ADRES: Caddebostan Mahallesi Noter Sokak No: 36/2 Kadiköy Istanbul
EPOSTA:[email protected] 
TEL: +90 553 824 73 53


CAYMA HAKKININ KULLANIMI:
15. Kisiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturasi, (Iade edilmek istenen ürünün faturasi kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemis oldugu iade faturasi ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri IADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)
16.Iade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.


IADE KOSULLARI:
17.SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yi borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde mali iade almakla yükümlüdür.
18.ALICI’ nin kusurundan kaynaklanan bir nedenle malin degerinde bir azalma olursa veya iade imkânsizlasirsa ALICI kusuru oraninda SATICI’ nin zararlarini tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakki süresi içinde malin veya ürünün usulüne uygun kullanilmasi sebebiyle meydana gelen degisiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu degildir.

19.Cayma hakkinin kullanilmasi nedeniyle SATICI tarafindan düzenlenen kampanya limit tutarinin altina düsülmesi halinde kampanya kapsaminda faydalanilan indirim miktari iptal edilir.


CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:
20.ALICI’nin istegi veya açikça kisisel ihtiyaçlari dogrultusunda hazirlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, kırık,deforme olmuş olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardindan ALICI tarafindan ambalaji açildigi takdirde iade edilmesi saglik ve hijyen açisindan uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra baska ürünlerle karisan ve dogasi geregi ayristirilmasi mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözlesmesi kapsaminda saglananlar disinda, gazete ve dergi gibi süreli yayinlara iliskin mallar, Elektronik ortamda aninda ifa edilen hizmetler veya tüketiciye aninda teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayitlarinin, kitap, dijital içerik, yazilim programlarinin, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarinin, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajinin ALICI tarafindan açilmis olmasi halinde iadesi Yönetmelik geregi mümkün degildir. Ayrica Cayma hakki süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayi ile ifasina baslanan hizmetlere iliskin cayma hakkinin kullanilmasi da Yönetmelik geregi mümkün degildir.
21.Kozmetik ve kisisel bakim ürünleri,ikitap, kopyalanabilir yazilim ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kirtasiye sarf malzemeleri (tuval, kağıt,toner, kartus, serit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarinin açilmamis, denenmemis, bozulmamis ve kullanilmamis olmalari gerekir.


TEMERRÜT HALI VE HUKUKI SONUÇLARI
22.ALICI, ödeme islemlerini kredi karti ile yaptigi durumda temerrüde düstügü takdirde, kart sahibi banka ile arasindaki kredi karti sözlesmesi çerçevesinde faiz ödeyecegini ve bankaya karsi sorumlu olacagini kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara basvurabilir; dogacak masraflari ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her kosulda ALICI’nin borcundan dolayi temerrüde düsmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasindan dolayi SATICI’nin ugradigi zarar ve ziyanini ödeyecegini kabul eder.


ÖDEME VE TESLIMAT
23.Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, QNB Finansbank bankasi hesaplarimizdan (TL) herhangi birine yapabilirsiniz.
25.Sitemiz üzerinden kredi kartlariniz ile, Her türlü kredi kartiniza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarindan yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparisiniz sonunda kredi kartinizdan tutar çekim islemi gerçeklesecektir.